آخرین مطالب

فواید روغن عناب برای سلامت مو

فواید روغن عناب برای سلامت مو

روغن عناب برای سلامت مو,فواید روغن عناب برای مو,فواید روغن عناب برای سلامت مو

روغن عناب برای سلامت مو

فواید روغن عناب برای سلامت مو

 روغن عناب برای سلامت مو,فواید روغن عناب برای مو,فواید روغن عناب برای سلامت مو

روغن عناب برای سلامت مو


 


خواص شگفت انگیز روغن عناب ( جوجوبا) برای مو

روغن عناب (جوجوبا) یکی از روغن های طبیعی مو است که مملو از ویتامین های E، D، A، B1 و B2 است. همینطور بعنوان یک درمان رایج برای مشکلات مو به کار برده می شود چون قادر است به بازسازی مو کمک نموده، بطور عمقی مو را مرطوب نموده و سلامت و رشد موهای جدید را ضمانت کند.

خواص روغن عناب برای مو

درخشان کردن مو

روغن عناب مثل یک سرم عالی عمل نموده و جلایی طبیعی به مو می دهد. این روغن طبیعی مو را نرم نموده و خشکی، وزی و بی طراوتی مو را از بین می برد. روغن عناب، رطوبت طبیعی را در ساقه مو حفظ می کند. همینطور با کاهش اسیب ناشی از الودگی ها و مواد شیمیایی، موها را درخشان می کند.


 


رفع خشکی پوست سر

روغن عناب، یک مرطوب کننده عالی برای پوست سر خشک است و به رفع پوسته های فلسی سر که با شوره اشتباه گرفته میشوند کمک می کند. روغن عناب پوست سر را عمیقا مرطوب می کند و تبخیر نمی شود.


 


این خصوصیت تأثير مرطوب کنندگی طولانی مدت داشته و سطح pH پوست سر را متعادل می کند. همینطور به علت خواص ضد باکتری خود به حفظ سلامت پوست سر هم کمک می کند. این برای افرادی که به شوره سر، خشکی پوست سر و پسوریازیس پوست سر دچار هستند موثر است. روغن عناب پوست سر را مرطوب کرده و ریشه مو را تقویت می کند.


  


کمک به رشد مو

استفاده از روغن عناب برای رشد مو راهی عالی برای تقویت موها محسوب می شود. موی ما برای مرطوب ماندن، سبوم یا چربی ترشح می کند. خيلي وقت ها ، سبوم اضافی تولید می شود که فولیکول های مو را مسدود می کند. این مسأله سبب ریزش و شکستن مو می شود. مقدار ریزش مو به علت بسته شدن فولیکول ها افزایش می یابد.


 


روغن عناب از ریزش و نازک شدن موی ناشی از بسته شدن فولیکول ها جلوگیری می کند. این روغن، فولیکول ها را پاک نموده و رشد سلول های جدید مو را افزایش می دهد که به رشد مو منجر می شود. همینطور میتوانید پیش از شامپو زدن از روغن عناب گرم استفاده کنید تا رشد مو را تحریک کند. استفاده از روغن عناب برای ماساژ دادن پوست سر، گردش خون را افزایش می دهد که رشد فولیکول های مو را تحریک می کند.


 


نرم کننده مو

چنانچه موی بی طروات و وز دارید، برای بهبود بافت و ظاهر آن از روغن عناب استفاده کنید. روغن عناب مثل روغن و نرم کننده مو عمل می کند. روغن را روی پوست سر و مو ماساژ بدهید و به انتهای مو هم برسانید. پروتئین ها و مواد معدنی موجود در این روغن، مثل یک نرم کننده طبیعی عمل نموده و موها را نرم و برّاق می کنند. روغن عناب، فولیکول های مو را مرطوب نموده و دربرابر اسیب مقاوم می کند. این روغن، مو را نرم نموده و از شکننده و بی طراوت شدن ناشی از نرم کننده های ديگر جلوگیری می کند.


 


نکته:چنانچه موی شما خيلي خشک است، یک قاشق چایخوری روغن عناب را به نرم کننده موی خویش اضافه نموده و آنرا به موهای خود بزنید. بگذارید ۵ دقیقه بماند آنگاه موها را بشویید. همچنين میتوانید چند قطره از این روغن را روی موهای مرطوب بزنید. این کار مثل یک نرم کننده عمل می کند. چند قطره روغن عناب را روی کف دست خود مالیده و انگشتان خویش را روی موهای خشک بزنید تا نرم شوند.


 


روغن عناب برای سلامت مو,فواید روغن عناب برای مو,فواید روغن عناب برای سلامت مو

خواص روغن عناب برای مو


 


کاهش ریزش مو 

مواد مغذی موجود در عناب مثل ویتامین های C و A و دیگر آنتی اکسیدان ها با تغذیه مناسب فولیکول های مو آن ها را از اسیب و شکستگی ایمن می دارند و مانع از ریزش مو می شوند.


 

چنین کیکی روفقط تواین یخچال میتونی جابدی

لازم نیست برای تهیه ماست کلی زحمت بکشی


درمان جوش کف سر

جوش کف سر یک مشکل بسیار آزار دهنده است و اشخاص زيادي به آن مبتلا می شوند. محققان امروزه دریافته اند که میوه عناب باعث کاهش پوست سر بسیار می شود.


 


علت این خاصیت عناب بخاطر وجود آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین های A و C و دیگر ترکیبات آنتی اکسیدانی مثل پلی فنول ها و … است.


 


این ترکیب ها به حذف مواد سمی و ناخالصی های زیان آور از بدنمان می شود؛ سرانجام هنگامی که مواد سمی کمتری وجود داشته باشد منفذهای پوست سر مسدود نمی شود و احتمال ایجاد جوش کف سر کاهش می یابد.

 

 پاک کردن پوست سر

روغن عناب به پاک کردن چربی های تجمع یافته و در نتیجه به کاهش ریزش و شکنندگی مو کمک می کند. خواص ضد باکتری و ضد التهاب این روغن، پوست سر را سالم و تمیز نگه می دارد. روغن عناب میتواند باقی مواد چسبنده و همینطور موادی که از محیط روی مو قرار می گیرند را از بین ببرد. تأثير کراتوپلاستی این روغن، مو را برّاق نموده و رنگ طبیعی آنرا معلوم می کند.


 


 

بیتوته 

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش