آخرین مطالب

طرز تهیه مربای سیب

طرز تهیه مربای سیب

مربای سیب یکی از مرباهای خوشمزه و پرطرفداری است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید.

مربای سیب یکی از مرباهای خوشمزه و پرطرفداری است که به راحتی می‌توانید آن را در خانه تهیه کنید. از این مربای خوشمزه می‌توانید به عنوان صبحانه و عصرانه استفاده کرده و همچنین اگر به تزئیین شیرینی‌ها مثل شیرینی مربایی علاقه دارید، می‌توانید از این مربای خوشمزه به این منظور استفاده کنید. در ادامه شما را با طرز تهیه مربای سیب و نکات کلیدی برای خوشمزه شدن آن آشنا خواهیم کرد.

 


مواد لازم برای تهیه مربای سیب
مقادیری که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، برای تهیه یک شیشه مربای متوسط در نظر گرفته شده است؛ بنابراین بسته به نیاز خود، مقادیر را بطور واقعی انتخاب کنید.

مواد لازم
سیب    ۱ کیلوگرم
شکر    ۱ کیلوگرم
زعفران دم کرده (اختیاری)    ۱ قاشق غذاخوری
گلاب    ۴ قاشق غذاخوری
آب لیمو    ۳ قاشق غذاخوری
 

طرز تهیه مربای سیب خوشمزه و خانگی
۱. سیب‌ها را بخوبی شسته، پوست آن‌ها را بگیرید و آن را از وسط نصف کرده، هسته‌های داخل آن را خارج کنید و به کمک تخته آشپزخانه آن‌ها را به صورت مکعبی در ابعاد کوچک خرد کنید.

۲. سیب‌های خرد شده را داخل کاسه ریخته و آب لیمو را به همراه یک لیوان آب به آن اضافه کرده و اجازه دهید برای حدود یک ساعت به همین صورت باقی بمانند

۳. قابلمه مناسبی انتخاب کرده و داخل آن ۴ لیوان آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب بجوش بیاید. در حین جوش آمدن شکر را به آرامی داخل قابلمه اضافه کنید و آرام با قاشق به هم بزنید تا زودتر در آب حل شود.

۴. زمانی که آب به جوش آمد سیب‌ها را از داخل ظرفی که در آن قرار داشت در یک آبکش ریخته و پس از آن به آرامی آن‌ها را به شربت در حال جوش اضافه کنید و در همین مرحله رعفران دم کرده خود را به آن اضافه کنید. حال شعله گاز را ملایم کرده و اجازه دهید مربای شما برای مدت ۲۰ دقیقه پخته شده و به غلظت مورد نظر برسد. پس از این زمان یکی از سیب‌ها را از داخل قابلمه خارج کرده، اجازه دهید کمی سرد شده و آن را امتحان کنید؛ اگر سیب نرم تر شده بود و شربت مربا نیز به غلظت مورد نظرتان رسیده بود، قابلمه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

۵. پس از آنکه قابلمه را از روی حرارت برداشتید، بلافاصله گلاب را به قابلمه اضافه کنید.

۶. پس از سرد شدن مربا، آن را در شیشه ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

 
راه های جلوگیری از شکرک زدن مربا
مربا به دو دولیل ممکن است شکرک بزند: اگر میزان شکر استفاده شده بیشتر از مقدار مورد نیاز باشد و اگر به میزان لازم از ترش کننده استفاده نکرده باشید. ما در مطلبی جداگانه بطور مختصر و مفید این موضوع را بررسی کرده‌ایم. به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این نکته، مطلبی تحت علت شکرک زدن مربا چیست و با مربای شکرک زده چه باید کرد؟ را مطالعه فرمایید.

 ستاره

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش