داشتن چشمان درشت یک نعمت است. دخترها و خانم هایی که چشمان درشت دارند، همیشه می خواهند که از آنها مراقبت کنند و همانطور بزرگ دیده شوند. خانم های با چشمان درشت همیشه باید هنگام آرایش بسیار دقت کنند. این مساله که آرایش صحیح چشمان درشت خیلی سخت است، کاملا صحت دارد. دخترهای با چشم های بزرگ همیشه دوست دارند بزرگ بودن چشمان خود را به نمایش بگذارند؛ نظر شما چیست؟ شکی نیست که آرایش چشمان درشت یک تفریح بسیار جذاب است. انواع متنوعی از رنگ ها و روش های آرایش وجود دارد که شما نباید در هیچ کدام از آنها اشتباه کنید. بنابراین شما باید بهترین روش آرایش که مناسب چشمان شما است را انتخاب کنید.

در این جا ۵ نکته آرایشی چشمان درشت را با شما در میان می گذاریم:
 سایه چشم تیره به روشن

یک روش خوب برای برجسته کردن چشم ها، استفاده از سایه چشم سبک است؛ که از رنگ تیره در داخل به سمت رنگ روشن در خارج از چشم ها طراحی شود. سایه در قسمت استخوانی چشم و نزدیک بینی، باید بسیار کم و رفته رفته به سمت گوشه چشم ها بیشتر شود. این روش سایه زدن قطعا بهترین نوع آرایش برای برجسته کردن چشم ها است. داخل و روی پلک نزدیک به مژه ها را با یک رنگ تیره و مات سایه زده و سپس به سمت بیرون روشن تر شود. دوباره از رنگ مات استفاده کرده و سپس در ادامه بار دیگر به سمت روشن پیش رود. روش خاموش و روشن. دوبار انجام این کار کافی است.

 ریمل مژه چشم بالا و پایین تا گوشه درونی چشم

نکته دیگر برای آرایش چشمان بزرگ و برجسته کردن آن: مژه های بالا و پایین را ریمل بزنید. این روش در حد خود، به شما اجازه می دهد  چشمان بزرگ و زیبایی داشته باشید. در هنگام ریمل زدن چشمان کاملا مراقب باشید. چشم ها باید کاملا باز باشد؛ تا شبیه به آرایش عنکبوتی چشم ها نشود. اگر با دقت ریمل زدن را انجام ندهید، مژه های پایین چشم ها شبیه به مژه های عنکبوتی می شود.

 استفاده از دستگاه فرزنی

یکی از بهترین روش ها برای دراماتیک جلوه دادن چشمان درشت، استفاده از دستگاه فرزنی مژه است. یک دستگاه کوچک و دستی که کار با آن بسیار ساده است. این ابزار کوچک و ساده به زیبایی مژه ها، بسیار کمک می کند و چشمان شما را درشت تر نمایش می دهد. پیش از به کار بردن دستگاه فرزنی، مطمئن شوید که مژه شما کاملا تمیز است و هیچ گونه ریمل روی آن نیست. حال مژه بالایی چشم را بین گیره قرار داده و با دقت بفشارید. این عمل را ۲۰ ثانیه ادامه دهید؛ تا مژه هایی عاشقانه و جذاب را داشته باشید.

 مخلوط کردن آرایش چشم ها

مخلوط کردن کل آرایش چشم ها بسیار مهم است. اگر آرایش صاف و نرمی می خواهید، حتما قسمت های مختلف آرایش را با هم مخلوط کنید. ترکیب ساترها برای مخفی کردن سیاهی و تیرگی گود رفتگی در زیر چشم ها، بسیار حیاتی است. سایه ها را به خوبی ترکیب کنید و مطمئن شوید که آرایشی صاف و براق دارید. برجستگی های خود را ترکیب کنید؛ تا چشمانی نمایان داشته باشید.

 سایه چشم سفید استفاده کنید

یکی دیگر از انواع خوب آرایش برای چشمان درشت است. وقتی از سایه چشم سفید استفاده می کنید، چشمان را برجسته تر می کنید. مقدار کمی از سایه سفید در گوشه چشم ها استفاده کنید. این نوع آرایش روش خوبی برای نمایاندن چشمان سرد است. مقدار کمی سایه سفید در گوشه چشم ها و اطزاف آن توهمی گسترده تر ایجاد می کند. سعی کنید از زدن سایه تیره در چشم ها و گوشه چشم ها جلو گیری کنید.

برگرفته از سلام بانو